Τρίτη, 18η Ιουνίου 2019 2:00:μμ
eklogesdytika banner final
Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2019 11:07

Οι υποψήφιοι βουλευτές ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, ΚΙΝΑΛ σε όλη την Ελλάδα (ονόματα)

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Ζυμώσεις επί ζυμώσεων, παρασκηνιακές διεργασίες, προσπάθεια διατήρησης εσωκομματικών ισορροπιών, επιχείρηση αποφυγής ανούσιων συγκρούσεων, βέτο για αποκλεισμούς συγκεκριμένων προσώπων, κινήσεις για διευρύνσεις και εκτός κομματικών τειχών είναι μερικά από τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν τα ψηφοδέλτια των κομμάτων

Ζυμώσεις επί ζυμώσεων, παρασκηνιακές διεργασίες, προσπάθεια διατήρησης εσωκομματικών ισορροπιών, επιχείρηση αποφυγής ανούσιων συγκρούσεων, βέτο για αποκλεισμούς συγκεκριμένων προσώπων, κινήσεις για διευρύνσεις και εκτός κομματικών τειχών είναι μερικά από τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν τα ψηφοδέλτια των κομμάτων.

Στα κομματικά επιτελεία είναι σε κατάσταση «κόκκινου συναγερμού» ενόψει των εθνικών εκλογών και το βασικό μέλημα στην παρούσα χρονική στιγμή, εκτός από την οριστικοποίηση της στρατηγικής τους έως την ημέρα της κάλπης, είναι πώς θα κλείσουν τα ψηφοδέλτια.

Στο κυβερνών κόμμα υπάρχει μείζον πρόβλημα, καθώς καταγράφεται απροθυμία πολλών να συμμετάσχουν στα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ, διότι σε περίπτωση ήττας θα εκλεγούν οι μισοί, ενώ υπάρχει η επιθυμία του Αλέξη Τσίπρα για ανανέωση και βέβαια όσοι προέρχονται από το ΠΑΣΟΚ στο πλαίσιο της διεύρυνσης με ό,τι αυτό σημαίνει για την πιθανότητα εκλογής αρκετών νυν βουλευτών.

Στη ΝΔ λόγω και του πολύ καλού αποτελέσματος των ευρωεκλογών και επειδή υπάρχει η προοπτική της εξουσίας καταγράφεται πληθώρα υποψηφιοτήτων σε σημείο που εντοπίζεται πρόβλημα λόγω πολλών υποψηφίων πρόθυμων να συμμετάσχουν. Τα ψηφοδέλτια της ΝΔεκτιμάται ότι θα έχουν ανακοινωθεί έως την προσεχή Παρασκευή με πολλές εκπλήξεις, εκτός από τους νυν που θα συμμετάσχουν ήδη.

Αντίθετα στο ΚΙΝΑΛ μένει να φανεί πόσο πρόβλημα θα δημιουργήσει η ιστορία με την αποχώρηση του Ευάγγελου Βενιζέλου από την πολιτική και βέβαια η σύγκρουσή του με τη Φώφη Γεννηματά. Η προοπτική να έρθει τρίτο το ΚΙΝΑΛ έχει κινητοποιήσει πολλούς και ο στόχος είναι κυρίως οι τριεδρικές, όπου το κόμμα δύναται να κερδίσει έδαφος. Πάντως μέχρι και την τελευταία στιγμή της ανακοίνωσης, υπάρχουν μαγειρέματα και δεν αποκλείονται και άλλες εκπλήξεις, ενώ η υποχρεωτική ποσόστωση 40% για τη συμμετοχή γυναικών προκαλεί ήδη ανακατάξεις.

Στο Επικρατείας

Τα ψηφοδέλτια Επικρατείας θα είναι τα τελευταία που θα κλείσουν και το ποια πρόσωπα θα συμμετάσχουν είναι αποκλειστικά προσωπική ευθύνη των πολιτικών αρχηγών. Στον ΣΥΡΙΖΑ αλλάζει ριζικά το ψηφοδέλτιο σε σχέση με το 2015 και θεωρείται σίγουρο ότι θα συμμετάσχουν σε εκλόγιμη θέση, η Εφη Αχτσιόγλου που έχει και κεντρικό ρόλο στην επικοινωνιακή διαχείριση, ο γραμματέας του κόμματος, Πάνος Σκουρλέτης, ο υπουργός Αμυνας Ευάγγελος Αποστολάκης, ενώ πιθανόν θα συμμετάσχει και ο Νίκος Μπίστης. Στη ΝΔ ο Κυριάκος Μητσοτάκης κρατάει κλειστά τα χαρτιά του και μόνο το όνομα κορυφαίου δικαστικού ακούγεται έντονα σε κεντροδεξιούς κύκλους. Του ψηφοδελτίου του ΚΙΝΑΛ, ύστερα από απόφαση της Φώφης Γεννηματά, ηγείται ο Γιώργος Καμίνης και στη δεύτερη θέση θα είναι ο Θόδωρος Μαργαρίτης.

ΟΝΟΜΑΤΑ

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Γεώργιος Βαρεμένος, Μαρία Τριανταφύλλου, Θάνος Μωραΐτης, Χρήστος Κοκκινοβασίλης, Γιώργος Βασιλείου, Σταύρος Καραγκούνης, Ηρώ Ζαβογιάννη, Παυσανίας Παπαγεωργίου, Σωτήριος Κοντονάσιος

ΝΔ:Κωνσταντίνος Καραγκούνης, Μάριος Σαλμάς, Τόνια Αράχωβα, Σπήλιος Λιβανός, Βασίλης Φεύγας

ΚΙΝΑΛ: Δημήτρης Κωνσταντόπουλος, Νίκη Φούντα

ΑΡΓΟΛΙΔΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Γκιόλας, Γιώργος Αντωνόπουλος

ΝΔ: Γιάννης Ανδριανός, Ελένη Παναγιωτοπούλου

ΚΙΝΑΛ:Γιάννης Μανιάτης, Γιάννης Στεφάνου

ΑΡΚΑΔΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Παπαηλιού, Σταμάτης Κωττάκης, Χρήστος Στάικος

ΝΔ: Κωνσταντίνος Βλάσσης, Χρήστος Κουμουνδούρος

ΚΙΝΑΛ:Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος, Διαμάντω Σαραντοπούλου

ΑΡΤΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Ολγα Γεροβασίλη, Βασίλειος Τσίρκας, Δημήτρης Τάτσης

ΝΔ: Γεώργιος Στύλος, Εύη Καραμπίνα, Ντίνος Παπαδημητρίου

ΚΙΝΑΛ:Χρήστος Γκόγκας, Σωτήρης Παπαγεωργίου

ΑΧΑΪΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σία Αναγνωστοπούλου, Κώστας Σπαρτινός, Ανδρέας Ριζούλης, Κώστας Κακκαβάς, Ουρανία Μπίρμπα

ΝΔ:Ανδρέας Κατσανιώτης, Ιάσων Φωτήλας, Γιώργος Κουτρουμάνης, Χριστίνα Αλεξοπούλου, Αθηνά Τραχίλη

ΚΙΝΑΛ:Γιώργος Παπανδρέου

ΒΟΙΩΤΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Νίκος Θηβαίος, Σπύρος Ακριβάκης, Παγώνα Κατσίκη, Χρήστος Πελώνης, Θανάσης Ζανιάς

ΝΔ:Ανδρέας Κουτσούμπας, Γιάννης Καράμπελας

ΚΙΝΑΛ:Γιώργος Μουλκιώτης, Αρης Καρβούνης

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Χρήστος Μπγιάλας, Γεώργιος Παπαλιούρας, Χριστίνα Κυριακίδου

ΝΔ: Χρίστος Βλαχοκώστας

ΚΙΝΑΛ:Βασίλης Γκαλογιάννης, Κυριάκος Ταταρίδης

ΔΡΑΜΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Καραγιαννίδης, Ιωάννης Πάτκας, Μυρτώ – Ρόζα Τουρτούρη, Δήμητρα Παγκαλίδου

ΝΔ: Δημήτριος Κυριαζίδης, Κώστας Κόντος

ΚΙΝΑΛ: Χαρά Κεφαλίδου, Αναστάσιος Νικολαΐδης

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Νεκτάριος Σαντορινιός, Δημήτριος Γάκης, Ηλίας Καματερός

ΝΔ: Γιάννης Παππάς, Τόνια Μοροπούλου, Μάνος Κόνσολας, Αντώνης Γιαννικουρής, Μίκα Ιατρίδη

ΚΙΝΑΛ:Δημήτρης Κρεμαστινός, Κατερίνα Γαβαλά, Βάιος Καλοπήτας, Σαράντος Μακρυσιώρης

ΕΒΡΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Γεώργιος Καϊσάς, Αναστασία Γκαρά

ΝΔ:Αναστάσιος Δημοσχάκης, Χρήστος Δερμεντζόπουλος, Σταύρος Κελέτσης, Ελενα Σώκου

ΚΙΝΑΛ: Παναγιώτης Ζαπάτρας

ΕΥΒΟΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Ευάγγελος Αποστόλου, Γεώργιος Ακριώτης, Αναστάσιος Πρατσόλης, Ζωή Λιβανίου – Γκίκα

ΝΔ:Σίμος Κεδίκογλου, Κώστας Μαρκόπουλος

ΚΙΝΑΛ: Συμεών Κεδίκογλου, Γιάννης Μπουροδήμος, Μίνα Παπαναστασίου

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Καραγιώργος, Καλλιόπη Κανακάκη, Μωυσής Μπέρμπερης

ΝΔ: Κωνσταντίνος Κοντογεώργος, Θωμαΐς Οικονόμου, Κλεομένης Λάππας

ΚΙΝΑΛ: έχει προκριθεί ο Γιάννης Παπαδόπουλος.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Κοντονής, Ελευθέριος Γιαννάτος, Διονυσία Γκλαβά

ΝΔ: Χριστίνα Τετράδη

ΚΙΝΑΛ: Διονύσης Μποτώνης (σ.σ.: δεν πρόκειται για τον εκπρόσωπο της Ενωσης Κεντρώων)

ΗΛΕΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Εφη Γεωργοπούλου – Σάλταρη, Δημήτριος Μπαξεβανάκης, Γεράσιμος Μπαλαούρας, Γιώργος Γουβιάς, Δημήτρης Μαυράκης, Ευγενία Παπαδοπούλου, Παναγιώτης Μυλωνόπουλος
ΝΔ: Κωνσταντίνος Τζαβάρας, Γιώργος Κοντογιάννης, Διονυσία Αυγερινοπούλου

ΚΙΝΑΛ:Γιάννης Κουτσούκος, Μιχάλης Κατρίνης, Εύη Βεργοπούλου, Δήμητρα Ζαφειροπούλου

ΗΜΑΘΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Αγγελος Τόλκας, Φρόσω Καρασαρλίδου, Γεώργιος Ουρσουζίδης, Χρήστος Αντωνίου, Εύη Παπαγιαννούλη

ΝΔ: Απόστολος Βεσυρόπουλος, Τάσος Μπαρτζώκας, Λάζαρος Τσαβδαρίδης

ΚΙΝΑΛ:Νίκος Μπρουσκέλης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Μιχελογιαννάκης, Σωκράτης Βαρδάκης, Νικόλαος Ηγουμενίδης, Μιχαήλ Κλάδος, Νίκη Γιαμαλάκη, Φανή Κουτσούμπου, Μαρία Μαρή, Σπύρος Δανέλλης

ΝΔ:Λευτέρης Αυγενάκης, Μάξιμος Σενετάκης, Γρηγόρης Ροκαδάκης, Ανδρέας Στρατάκης, Θεανώ Βρέντζου

ΚΙΝΑΛ:Βασίλης Κεγκέρογλου, Δημήτρης Μπρίμης, Χρήστος Στρατάκης, Ελένη Βατσινά

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Μάριος Κάτσης, Παύλος Παπαρούνας

ΝΔ:Βασίλης Γιόγιακας, Αντώνης Μπέζας

ΚΙΝΑΛ:Σπύρος Μπότος, Μαρία Σαμίου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Παρασκευόπουλος, Ιωάννης Αμανατίδης, Τάσος Κουράκης, Μάρκος Μπόλαρης, Τριαντάφυλλος Μηταφίδης, Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης, Ελευθερία Χατζηγεωργίου, Κατερίνα Νοτοπούλου, Ελλη Χρυσίδου, Βούλα Τεκτονίδου, Αλέξανδρος Νικολαΐδης, Αντώνης Ελευθεριάδης

ΝΔ:Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Σταύρος Καλαφάτης, Ελενα Ράπτη, Βίκυ Νάκου, Δημήτρης Σταμάτης, Δημήτρης Κούβελας, Στράτος Σιμόπουλος, Αννα Ευθυμίου, Σύνθια Σάπικα, Διαμαντής Γκολιδάκης, Γιάννης Παπαγεωργίου

ΚΙΝΑΛ:Χάρης Καστανίδης, Γιάννης Μαγκριώτης, Σοφία Μουτίδου, Αντώνης Σαουλίδης, Κυριάκος Κυριάκος

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΡΙΖΑ:Σωκράτης Φάμελλος, Δημήτρης Μάρδας, Χάρης Τσιόκας

ΝΔ:Σάββας Αναστασιάδης, Θοδωρής Καράογλου, Γιώργος Λαζαρίδης, Δημήτρης Βαρτζόπουλος, Γιάννης Καραγιάννης, Φάνης Παππάς, Ανατολή Κωνσταντινίδου, Κατερίνα Ζιούτα

ΚΙΝΑΛ: Γιώργος Αρβανιτίδης

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Χρήστος Μαντάς, Ιωάννης Στέφος, Μερόπη Τζούφη, Ιωάννης Καραγιάννης, Ολγα Νάσση, Κώστας Μπασιούκας, Χριστίνα Λέκκα, Αρης Σπέγγος, Φίλιππας Φίλιος

ΝΔ: Κώστας Τασούλας, Γιώργος Αμυράς, Στέφανος Φούσας

ΚΙΝΑΛ: Μιχάλης Κασσής, Κωνσταντίνος Γάτσιος, Σωτήρης Ζαρμπαλάς, Θανάσης Μανταλόβας

ΚΑΒΑΛΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτριος Εμμανουηλίδης, Κωνσταντίνος Μορφίδης, Γεώργιος Παπαφιλίππου, Γεώργιος Καρατσιουμπάνης

ΝΔ:Νικόλαος Παναγιωτόπουλος, Μακάριος Λαζαρίδης, Γιώργος Καλαντζής

ΚΙΝΑΛ:Κωνσταντίνος Παπακοσμάς, Μαρία Τσουρή

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σπυρίδων Λάππας, Χρυσούλα Κατσαβρία – Σιωροπούλου, Παναγιώτα Βραντζά, Ηλίας Αντωνίου, Μαρία Μπολτσή, Κώστας Μπουγούλιας

ΝΔ:Κωνσταντίνος Τσιάρας, Σοφία Τόλια

ΚΙΝΑΛ:Σωτήρης Παπαγεωργίου

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Ολυμπία Τελιγιορίδου, Στέφανος Μπαλταγιάννης

ΝΔ: Μαρία Αντωνίου, Ζήσης Τζηκαλάγιας

ΚΙΝΑΛ: Θεοφύλακτος Ζυμπίδης, Βασιλική Μαλέα

ΚΕΡΚΥΡΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Φωτεινή Βάκη, Κωνσταντίνος Παυλίδης

ΝΔ:Στέφανος Γκίκας

ΚΙΝΑΛ: Συλβάνα Ράπτη, Ανδρέας Παγκράτης

ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Θεοπεφτάτου

ΝΔ: Χαράλαμπος Λυκούδης, Παύλος Παπαδάτος

ΚΙΝΑΛ: Χαράλαμπος Πίπος

ΚΙΛΚΙΣ

ΣΥΡΙΖΑ:Θεόδωρος Παραστατίδης, Σοφία Ψαρρά, Γεώργιος Πεχλιβανίδης

ΝΔ:Γιώργος Γεωργαντάς, Κώστας Κιλτίδης, Αναστασία Ανανιάδου

ΚΙΝΑΛ: Στέφανος Παραστατίδης, Γιώργος Φραγκίδης

ΚΟΖΑΝΗ

ΣΥΡΙΖΑ:Δημήτριος Δημητριάδης, Θεμιστοκλής Μουμουλίδης, Ιωάννης Θεοφύλακτος, Γεώργιος Ντζιμάνης

ΝΔ:Μιχάλης Παπαδόπουλος, Γιώργος Δακής, Χρόνης Ακριτίδης, Γιώργος Αμανατίδης, Στάθης Κωνσταντινίδης

ΚΙΝΑΛ: Πάρις Κουκουλόπουλος

ΚΟΡΙΝΘΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Μαρία Θελερίτη, Γεώργιος Ψυχογιός, Γεώργιος Τσόγκας, Ιωάννης – Απόστολος Σκλιας

ΝΔ:Χρίστος Δήμας, Κώστας Κόλλιας

ΚΙΝΑΛ: Κώστας Σπανός, Κατερίνα Φαρμάκη, Νίκος Χανιάς, Γιάννης Ανδρέου

ΚΥΚΛΑΔΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Νικόλαος Συρμαλένιος, Αντώνιος Συρίγος, Νικόλαος Μανιός, Αννα Μαυρουδή

ΝΔ:Γιάννης Βρούτσης, Κατερίνα Μονογυιού, Φίλιππος Φόρτωμας
ΚΙΝΑΛ: Δημήτρης Μπαϊλάς, Γιώργος Παπαμανώλης

ΛΑΚΩΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Αραχωβίτης, Σοφία Δουμάνη

ΝΔ: Αθανάσιος Δαβάκης, Γιάννης Κουλιζάκος, Φεβρωνία Πατριανάκου

ΚΙΝΑΛ: Λεωνίδας Γρηγοράκος, Βάσω Γούργουλα – Μανάκου

ΛΑΡΙΣΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Αννα Βαγενά, Νικόλαος Παπαδόπουλος, Αστέριος Παπράς, Νικόλαος Σαμαράς, Βασίλης Κόκκαλης

ΝΔ:Γιώργος Κατσιαντώνης, Χρήστος Κέλλας, Μάξιμος Χαρακόπουλος, Αθηνά Σιαφαρίκα

ΚΙΝΑΛ:Φίλιππος Σαχινίδης, Κώστας Μπαργιώτας, Λίτσα Λιακούλη, Μιχάλης Τολίκας

ΛΑΣΙΘΙ

ΣΥΡΙΖΑ: Εμμανουήλ Θραψανιώτης, Κωνσταντίνος Μπαλοθιάρης

ΝΔ: Ιωάννης Πλακιωτάκης

ΚΙΝΑΛ: Εμμανουήλ Κλώντζας, Αναστασία Ανδρουλάκη

ΛΕΣΒΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Γεώργιος Πάλλης, Αποστόλης Χατζηδιαμαντής, Βασιλική Ανδρεαδέλη

ΝΔ: Χαράλαμπος Αθανασίου

ΚΙΝΑΛ: Νάσος Γιακαλής, Γιώργος Μηλιός

ΛΕΥΚΑΔΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Γρηγόρης, Ζώης Μικρώνης

ΝΔ:Αθανάσιος Καββαδάς, Βασίλης Παπαχρήστος

ΚΙΝΑΛ: Στέλιος Ρόκκος, Γιώργος Ράπτης

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος, Αικατερίνη Παπανάτσιου, Μαρίνα Χρυσοβελώνη

ΝΔ:Χρήστος Μπουκώρος, Κατερίνα Πατσόγιαννη, Γιώργος Καλτσογιάννης, Ζέττα Μακρή

ΚΙΝΑΛ: Φώτης Χατζηδημητρίου, Γιάννης Αναστασίου, Τζούλια Τσαλίκη

ΜΕΣΣΗΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Χαρίτσης (αν δεν μετακινηθεί στον Νότιο Τομέα Β’ Αθήνας), Παναγιώτα Κοζομπόλη – Αμανατίδη, Πέτρος Κωνσταντινέας

ΝΔ: Αντώνης Σαμαράς, Γιάννης Λαμπρόπουλος, Παναγιώτης Χαλβατσιώτης, Πιπίνα Κουμάντου

ΚΙΝΑΛ: Παναγιώτης Αλευράς, Μενέλαος Γερονικολός, Αγγελος Αντωνόπουλος

ΞΑΝΘΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Χουσεΐν Ζεϊμπέκ, Ευστάθιος Γιαννακίδης, Γρηγόριος Στογιαννίδης, Βαλεντίνα Μπεζιάτ, Δημήτρης Αδαμίδης

ΝΔ:Αλέξανδρος Κοντός, Μαρίνα Παυλίδου

ΚΙΝΑΛ: Ανέστης Αντωνιάδης, Φώτης Καραλίδης

ΠΕΛΛΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Θεοδώρα Τζάκρη, Ιωάννης Σηφάκης

ΝΔ: Γιώργος Καρασμάνης, Διονύσης Σταμενίτης

ΚΙΝΑΛ:Αγαθή Μακρίδου, Ραχήλ Αλεξανδρίδου

ΠΙΕΡΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Ελισάβετ Σκούφα, Χαρίλαος Τζαμακλής, Αστέριος Καστόρης

ΝΔ: Φανή Πατρή, Φώντας Μπαραλιάκος

ΚΙΝΑΛ: Νίκος Τσακιρίδης, Μαρία Μίχου

ΠΡΕΒΕΖΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Κωνσταντίνος Μπάρκας, Γιώργος Ζάψας

ΝΔ:Στέργιος Γιαννάκης, Σπύρος Κυριάκης

ΚΙΝΑΛ: Χρήστος Πεπόνης, Κωνσταντίνος Κωνής

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΣΥΡΙΖΑ:Ανδρέας Ξάνθος, Μανώλης Αυγενάκης, Χρυσούλα Μανουσάκη

ΝΔ:Ιωάννης Κεφαλογιάννης

ΚΙΝΑΛ: Δημήτρης Βαονάκης

ΡΟΔΟΠΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Μουσταφά Μουσταφά, Αϊχάν Καρά Γιουσούφ, Δημήτριος Χαρίτου

ΝΔ:Ευριπίδης Στυλιανίδης, Κώστας Ιατρίδης, Βούλα Ελευθεριάδου

ΚΙΝΑΛ: Ιλχάν Αχμέτ, Σιμπέλ Μουσταφάογλου, Γιώργος Μανανάς

ΣΑΜΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτριος Σεβαστάκης, Μπάμπης Καρίμαλης

ΝΔ:Χριστόδουλος Στεφανάδης, Ιωάννα Καραγιάννη
ΚΙΝΑΛ: Γιώργος Γαϊτάνης

ΣΕΡΡΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Σταμπουλή, Ελευθέριος Αβραμάκης, Κώστας Νικόλτσιος, Φένια Ανθουλάκη

ΝΔ: Φωτεινή Αραμπατζή, Κώστας Καραμανλής, Τάσος Χατζηβασιλείου

ΚΙΝΑΛ: Μιχάλης Τσελέπης, Πασχάλης Τόσιος

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σάκης Παπαδόπουλος, Παναγιώτα Δριτσέλη, Χρήστος Σιμορέλης, Γεώργιος Παπασίμος
ΝΔ: Κωνσταντίνος Σκρέκας, Ηλίας Βλαχογιάννης, Θανάσης Λιούτας, Μικέλης Χατζηγάκης, Κορίνα Λιούτα

ΚΙΝΑΛ: Φωτεινή Αναστασίου, Γιώργος Ηλιάδης

ΦΘΙΩΤΙΔΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Απόστολος Καραναστάσης, Δημήτρης Βέττας, Αθανάσιος Μιχελής, Ιωάννης Σαρακιώτης

ΝΔ: Χρήστος Σταϊκούρας, Γιάννης Οικονόμου, Ελένη Μακρή, Θέμης Χειμάρας

ΚΙΝΑΛ:Νίκος Τσώνης, Χρήστος Γιαταγάνας, Κατερίνα Αντερριώτη

ΦΛΩΡΙΝΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Κωνσταντίνος Σέλτσας, Ευάγγελος Γκέκτσης, Παύλος Γεωργίου, Ανθούλα Πάρπου

ΝΔ: Ιωάννης Αντωνιάδης

ΚΙΝΑΛ:  Νίκος Σαμαράς, Στέλιος Μαυρίδης

ΦΩΚΙΔΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Ηλίας Κωστοπαναγιώτου, Κατερίνα Στεφοπούλου, Γιάννης Παναγόπουλος

ΝΔ: Ασπασία Μανδρέκα, Κωνσταντίνος Χαλιορής

ΚΙΝΑΛ: Πέννυ Σπυροπούλου

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Αικατερίνη Ιγγλέζη, Χρήστος Σακκάς, Χρήστος Μακρής, Τζούλια Τσουλκανίδου, Ελευθερία – Ρόζα Βασιλάκη

ΝΔ: Γιώργος Βαγιωνάς

ΚΙΝΑΛ:Απόστολος Πάνας

ΧΑΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Γεώργιος Σταθάκης, Παύλος Πολάκης, Βάλια Βαγιωνάκη, Αντώνης Μπαλωμενάκης

ΝΔ: Ντόρα Μπακογιάννη, Δημήτρης Φραγκάκης, Βασίλης Διγαλάκης

ΚΙΝΑΛ: Λίτσα Κουρουπάκη, Γιάννης Μαργαρώνης

ΧΙΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Ανδρέας Μιχαηλίδης, Ευαγγελία Μανιτσούδη, Σταύρος Καραβασίλης, Γιάννης Μπουρνούς

ΝΔ: Νότης Μηταράκης

ΚΙΝΑΛ: Πολύδωρος Λαμπρινούδης

Α’ ΑΘΗΝΑΣ

ΣΥΡΙΖΑ:Νίκος Βούτσης, Νίκος Φίλης, Χριστόφορος Βερναρδάκης, Δημήτρης Τζανακόπουλος,
Νάσος Ηλιόπουλος, Ράνια Σβίγκου, Αλέκος Φλαμπουράρης
(εάν συμμετάσχει)

ΝΔ:Ολγα Κεφαλογιάννη, Νικήτας Κακλαμάνης, Βασίλης Κικίλιας, Θεόδωρος Φορτσάκης, Κωνσταντίνος Μπογδάνος, Φωτεινή Πιπιλή, Θάνος Πλεύρης, Δημήτρης Τσιόδρας, Σοφία Νικολάου, Δημήτρης Ιατρίδης, Αλεξάνδρα Χαριτάτου, Σοφία Λουκέρη, Αγγελος Συρίγος, Αλέξανδρος Μωραϊτάκης

ΚΙΝΑΛ:Κώστας Σκανδαλίδης, Παναγιώτης Καρκατσούλης, Νίκος Λαλιώτης, Ζέφη Δημαδάμα, Σπύρος Καρανικόλας

Β’ ΑΘΗΝΑΣ

Νότιος Τοµέας

ΣΥΡΙΖΑ:Νίκος Παππάς, Νίκος Ξυδάκης, Γιάννης Μπαλάφας, Θεανώ Φωτίου, Γιώργος Χριστοφορίδης, Γιώργος Βασιλειάδης, Θανάσης Θεοχαρόπουλος, Αλέξης Χαρίτσης (εάν μετακινηθεί από τη Μεσσηνία), Βασιλική Κατριβάνου, Ραλλία Χρηστίδου, Γιάννης Τσιρώνης, Γιώργος Κυρίτσης

ΝΔ: Νίκος Δένδιας, Χάρης Θεοχάρης, Πάνος Παναγιωτόπουλος, Αννα Καραμανλή, Σοφία Βούλτεψη, Γρηγόρης Ψαριανός, Μπάμπης Παπαδημητρίου, Δημήτρης Παπανικολάου, Κωνσταντίνος Κυρανάκης, Διονύσης Χατζηδάκης, Βασίλης Σπανάκης, Γιάννης Καλλιάνος, Βασίλης Ανδρικόπουλος, Τάσος Γαϊτάνης, Ντόρα Πάλλη, Εμη Λιβανίου, Ιωάννα Γκελεστάθη, Ρένα Βασιλάκη

ΚΙΝΑΛ: Φώφη Γεννηματά, Θεόδωρος Παπαθεοδώρου, Τόνια Αντωνίου, Γιώργος Πεταλωτής, Μιχάλης Χάλαρης, Γιάννης Αμοιρίδης

Βόρειος Τοµέας

ΣΥΡΙΖΑ: Ευκλείδης Τσακαλώτος, Γιώργος Κατρούγκαλος, Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, Τάσος Πετρόπουλος, Αννέτα Καββαδία, Ελένη Αυλωνίτου, Κώστας Ζαχαριάδης, Ράνια Σβίγκου, Λευτέρης Κρέτσος, Γιάννης Μαντζουράνης, Γιώργος Δημαράς, Τρύφων Αλεξιάδης

ΝΔ: Κωστής Χατζηδάκης, Αδωνις Γεωργιάδης, Γιώργος Κουμουτσάκος, Ζωή Ράπτη, Νίκη Κεραμέως, Νίκος Ρωμανός, Δημήτρης Καιρίδης, Θόδωρος Ρουσόπουλος, Βασίλης Ξυπολιτάς, Νίκος Κωστόπουλος, Σάκης Ιωαννίδης, Μανόλης Γραφάκος, Φώτης Καρύδας, Πέτρος Τατσόπουλος, Ιωάννα Καλαντζάκου, Μαριάνθη Καφετζή – Ραυτοπούλου

ΚΙΝΑΛ: Ανδρέας Λοβέρδος, Παναγιώτης Βλάχος, Κώστας Πανταζής, Μόσχος Κορασίδης, Αλεξάνδρα Σαγρή, Δημήτρης Στάμου

Δυτικός Τοµέας

ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Δραγασάκης, Πάνος Ρήγας, Δημήτρης Βίτσας, Γιώργος Τσίπρας, Θανάσης Παπαχριστόπουλος, Νίκος Τόσκας, Παναγιώτης Κουρουμπλής, Χαρά Καφαντάρη

ΝΔ:Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Γεράσιμος Γιακουμάτος, Αντώνης Πανούτσος, Γιάννης Λοβέρδος, Μπάμπης Καραθάνος, Δημήτρης Μαραβέλιας, Δημήτρης Καλογερόπουλος

ΚΙΝΑΛ: Νάντια Γιαννακοπούλου, Μιχάλης Καρχιμάκης, Γεώργιος Καρράς, Θάνος Ασκητής, Κώστας Χαρδαβέλλας, Τάσος Δαρσινός

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Σπίρτζης, Γιώργος Πάντζας, Νάσος Αθανασίου

ΝΔ: Μάκης Βορίδης, Τάκης Φύσσας, Γιώργος Βλάχος, Γεωργία Μαρτίνου, Βασίλης Οικονόμου, Βάσω Κόλλια, Χαρά Ξάνθη

ΚΙΝΑΛ:Εύη Χριστοφιλοπούλου, Γιάννης Σμέρος, Σωτήρης Ζώτος, Σπύρος Βρεττός, Παναγιώτης Κόνσουλας, Βάσια Αναστασίου

ΔΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ

ΣΥΡΙΖΑ:Πάνος Σκουρολιάκος, Αριστείδης Μπαλτάς

ΝΔ: Θανάσης Μπούρας, Γιώργος Κώτσηρας, Ανδρέας Τσώκος

ΚΙΝΑΛ: Μηνάς Αναστασάκης, Αγγελος Λιόσης

Α’ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Θεόδωρος Δρίτσας, Ελένη Σταματάκη, Κώστας Δουζίνας, Γεωργία Γεννιά

ΝΔ: Κωνσταντίνος Κατσαφάδος, Γιάννης Μελάς, Χριστόφορος Μπουτσικάκης, Τάσος Αβραντίνης, Νόνη Δούνια, Νίκος Βλαχάκος, Ζωή Ρούσσου, Μαρία Καλαγιά

ΚΙΝΑΛ: Απόστολος Πόντας, Στέλιος Μανουσάκης, Βασίλης Κατσαφάδος, Λάζαρος Αθανασιάδης

Β’ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ:Νίνα Κασιμάτη, Ευαγγελία Καρακώστα, Γιάννης Ραγκούσης,

Ευγενία Βαμβακά

ΝΔ: Χριστίνα Τσιλιγγίρη, Δημήτρης Μαρκόπουλος, Γιώργος Βρεττάκος, Γιάννης Τραγάκης, Μιχάλης Λιβανός, Λεωνίδας Δραγουμάνος

ΚΙΝΑΛ: Σταμάτης Μαλέλης, Δημήτρης Διαμαντίδης, Στάθης Παναγούλης

in.gr

Share this
Συντακτική Ομάδα

Oι υπεύθυνοι ενημέρωσης της παρούσης Ιστοσελίδας.

Τελευταία άρθρα στην ίδια κατηγορία

 agriniobestofgr  resetmedia
 BANNER SIDEBAR 345Χ300 Γ1
BANNER SIDEBAR 345Χ300 Γ2

Τελευταία Άρθρα

hmerologio ekdiloseon